خرید جدید ورق

شنبه 23 آذر 1398
12:20
مسعود

تکنولوژی هیدروفرمینگ ( Hydro forming ) ورق از گذشته از نزاع جهانی دوم استارت شدند این طریق در ایجاد قطعات اتومبیل و بدنه هواپیما در سال ۱۹۸۰ آیتم استعمال قرار گرفت و در سالیان ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ این طریق ترقی های متعددی یافت .


این پروسه مشابه فرآیند همگانی کشش ورق بوده که در آن بلنک اول به وسیله ورق‌گیر بر روی قالب گرفته شده و پانچ بلنک متبوع را به داخل قالب می‌کشاند . اختلاف اکثر طرز هیدروفرمینگ ورق نسبت به پروسه موسوم کشش ورق در جور سنبه آن بوده و دراین نحوه از یک سیال ( معمولاً امولسیون آب و روغن ) یا این که یک ماده انعطاف‌پذیر به‌جای سنبه به کارگیری می گردد .


این راه , در تیراژ زیر ساخت و در مقیاس نمونه‌سازی میتواند جایگزین قابل قبولی برای روند کشش عمیق باشد . کیفیت سطحی بالای قطعات , یکنواختی ضخامت دوچندان مطلوب , کشش قطعات پیچیده در یک تراز , عمق کشش طولانی تر به ملازم توزیع مطلوب کرنش و عدم نیاز به تولید قالب و در سود کاهش هزینه از مزایای این منش نسبت به روند کشش عمیق می باشد .


در قضیه هیدروفرمینگ ورق پژوهش ها اکثری در طی سالیان اخیر انجام یافته و روشهای متفاوتی از طرف پژوهشگران بیان شده شده‌است .


تصویر کلی این راه و روش را در صورت تحت تماشا می‌کنید که در آن قالب به یک محیط فشار تبدیل شده و فشار سیال از روش یک دیافراگم لاستیکی بنا شده در در میان ورق و سیال به ورق منتقل میشود .


بدلیل فساد زودرس دیافراگم لاستیکی و ردوبدل وقتگیر و لبریز هزینه آن از طریق هیدرو مکانیکی استعمال می شود که ولی بر طبق رویکرد هیدروفرمینگ استاندارد است .


از ترقی های تازه درین میدان می شود به مورد ها پایین اشاره نمود :


۱ ) روند کشش عمیق هیدرومکانیکی و پروسه کشش عمیق هیدروریم


۲ ) هیدروفرمینگ جفتی ورق فلزی


۳ ) تغییر تحول صورت ترکیبی از کشش و بالجینگ


۴ ) هیدروفرمینگ ورق با یک قالب متحرک


یک کدام از فرآیندهای با اهمیت درین شیوه , پروسه کشش عمیق است . در رویکرد سنتی احتمال پاره‌گی و چروکیدگی به عوارض متمایز در قطعه میشد . عواملی از قبیل شعاع سنبه و ماتریس , حفظ ورق مال ورق تاثیر متعددی داشتند . ولی در تکنولوژی هیدروفرمینگ این احتمال فراوان تحلیل رفته اعم از این که دیگر چیزی تحت عنوان شعاع حاشیه مطرح وجود ندارد که سبب ترکیدگی ورق شود .


یکی مساله حیاتی در مراحل کشش عمیق مشاجره محافظت ورق می‌باشد . از ترقی های نسبتا تازه در این مورد می شود به تکنولوژی به کارگیری از سیلندرهای نیتروژنی اشاره نمود . جایگزینی سیلندرهای نیتروژنی بجای فنرها در اکثری از عملیات کشش عمیق بکار میرود . این سیلندرها نسبت به فنرها مزایای قابل توجهی داشتند :


آنان امکان اعتماد بیشتری داشته , در زمان کارایی دارنده اخلاق یکنواخت خیس و پیوسته خیس و بها تقریبا ارزان و همینطور تا حدودی هم قابل تهیه و تنظیم بوده بطوریکه اپراتور قادر است فشار سیلندر را جهت تصحیح نیرو مراقبت کار قلیل یا این که مضاعف کند فارغ از این‌که قالب را گشوده کند .


این سیلندرها قدم مؤثری در بهبود و ترقی بودند چون سبب ارتقا منفعت وری , کارآیی و ترقی مراحل و کیفیت قطعه گردیدند .


هیدروفرمینگ جفتی ورق یا این که double sheet forming :


تکنولوژی هیدروفرمینگ این قابلیت و امکان را تولید کرده که بتوانیم قطعات دوچندان پیچیده را ایجاد کنیم , یکی مهم ترین راه ها در این باره مراحل هیدروفرمینگ جفتی ورق هست . بطور خلاصه در‌این مراحل از دو ورقه تخت یا این که پیش فرم شده به کار گیری می شود , مقدمه کناره های آن‌ها‌را بهم جوش می نمایند آن‌گاه در قالب قرار عرضه می کنند . بعداز مسدود شدن قالب نصیب جوشکاری شده میان صفحه های حافظ قرار میگیرد . آنگاه فشار متعادلی میان صفحه ها اعمال می‌شود و تغییر تحول صورت ورق ها شروع میشود .


برچسب ها: ورق , خرید ورق ,
[ بازدید : 3323 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خرید و فروش آهن است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار موتورسازی سیار آنتی ویروس تحت شبکه تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس آهنگ جدید ارشاد Free Tron Gift Telegram Channel پلی نیو موزیک سایت مهرمانه مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب نمایندگی بوش کرج خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]